بیش از 80 درصد فولاد کشور به‌ روش کوره قوس الکتریکی تولید می‌شود


انتخاب روش تولید فولاد به پارامترهای متفاوتی بستگی دارد. وجود منابع عظیم گازی در ایران امکان تولید ارزان‌تر فولاد از آهن اسفنجی که عمدتا از کیفیت بالاتری برخوردار است را فراهم آورده است.

EAF

تولید فولاد یکی از استراتژیک‌ترین و اثرگذارترین صنایع در هر کشوری به‌شمار می‌رود. فولاد از دیرباز کاربرد گسترده‌ای در صنایع داشته است تا جایی که سرانه مصرف این محصول، یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها است. تولید فولاد در دنیا به زمان انقلاب صنعتی باز می‌گردد، اما در ایران، سابقه بسیار کمتری دارد.

فولاد خام به 2 روش کلی تولید می‌شود:
1. تهیه‌ آهن خام یا چدن مذاب در کوره بلند (Blast Furnace) و تولید فولاد در کونورتورهای اکسیژنی. در این روش از کُک و زغال‌سنگ برای احیای سنگ آهن استفاده می‌شود.
2. احیای مستقیم سنگ ‌آهن و ذوب آهن ‌اسفنجی (DRI) و قراضه در کوره‌های الکتریکی از قبیل قوس الکتریکی (EAF). در این روش، احیای سنگ آهن عمدتا توسط گاز طبیعی انجام می‌شود.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی، از کل تولید فولاد جهان که معادل ۱.۶ میلیارد تن بود، 75 درصد آن به روش کوره بلند انجام و مابقی آن تولید به روش کوره قوس الکتریکی بود. اما در ایران این وضعیت متفاوت است. از کل فولاد تولید شده کشور در سال ۲۰۱۵، کمتر از ۲۰ درصد به‌روش کوره بلند اختصاص یافت و بیش از ۸۰ درصد تولید آن با کوره‌های قوس الکتریکی انجام می‌شود. این امر را می‌توان به وجود منابع غنی گاز در کشور نسبت داد که امکان احیای مستقیم سنگ آهن را برای تولید فولاد در کشور با تناژ بالا فراهم آورده است.

اما لازم به‌ذکر است که تولید فولاد به روش کوره قوس الکتریکی نیز مزیت‌هایی را به‌همراه دارد. عیار بالای این محصولات، استفاده از قراضه و کاهش مصرف انرژی در این روش، از دیگر مزیت‌های این روش به‌شمار می‌روند.

 

منبع: اخبار فلزات

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۵