تقاضای جهانی فولاد در سال جاری افزایش خواهد یافت


Steel_industrie_YASCO_Trade

بنا به گزارش سازمان جهانی فولاد، انتظار می‌رود تقاضا برای این فلز در سال جاری حدود 1.3 درصد افزایش یابد. این رشد را باید ناشی از افزایش رشد اقتصادی در کشورهای مختلف دانست. خروج روسیه و برزیل از رکود نیز از مهم‌ترین مواردی هستند که صنعت فولاد به آن امید بسته است.

انجمن جهانی فولاد در گزارش خود اعلام کرد، میزان تقاضا برای فولاد در سال 2016، حدود 1 درصد رشد داشت. این سازمان پیش‌بینی کرد که این تقاضا در سال جاری با 1.3 درصد افزایش به یک هزار و 535 میلیون تن افزایش خواهد یافت. در ادامه این گزارش رشد مصرف 0.9 درصدی در سال 2018 یعنی معادل یک هزار و 548 میلیون تن آورده شده است.

طبق این گزارش همچنین رشد بیش از انتظار اقتصادی چین در سال 2016، به‌عنوان عامل اصلی در رشد مصرف فولاد در سال گذشته عنوان شده است. این کشور حدود 45 درصد از مصرف جهانی فولاد را به خود اختصاص داده است. انتظار می‌رود که از شدت شتاب رشد اقتصاد این کشور در سال 2017 کاسته شود. این سازمان در گزارش خود، افزایش تقاضا برای فولاد در سال جاری را ناشی از بهبود مداوم شرایط در کشورهایی با اقتصاد توسعه‌یافته و رشد توسعه در کشورهای درحال ظهور و درحال توسعه دانست. خروج روسیه و برزیل از رکود مواردی هستند که صنعت فولاد برای تامین تقاضا به آن‌ها چشم دوخته است. محرک‌های مالی و افزایش هزینه‌های زیرساخت در ایالات متحده آمریکا نیز جزء مواردی است که می‌توانند این کشور را به رهبری رشد و توسعه در جهان طی سال‌های 2017 و 2018 بدل کند و زمینه را برای رشد مصرف فولاد فراهم آورد.

 

منبع: سایت اخبار فلزات

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۷