گفتگوی مدیرعامل شرکت یگانه اندیش صنعت با ماهنامه تخصصی پردازش


آمادگی “یگانه اندیش صنعت” برای تامین نیاز صنایع فلزی به فروآلیاژها، الکترودگرافیتی و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید

مهندس امیر خدابنده در گفت و گو با ماهنامه تخصصی پردازش با اعلام این خبر به تشریح فعالیت ها و توانمندی های این شرکت پرداخت و گفت: این شرکت هم اینک در حال تامین نیاز کارخانجات ذوب و احیا به انواع فروآلیاژها، الکترود گرافیتی، کنستانتره سنگ آهن، زغال سنگ، کک متالوژی و … است. این واحد بازرگانی هم چنین قادر است علاوه بر تامین فروسیلیس، فرومنگنز(پر، متوسط و کم کربن)، فروسیلیکو منگنز و فروکروم، خاک روی، انواع روان کارها، ورق های هسته ای جهت استفاده در ترانسفورماتورها، تجهیزات و قطعات خطوط تولید فولاد، گریس های نسوز، آلومینا و … را نیز تامین و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

وی با اعلام این که امسال در نظر داریم 80 درصد فعالیت شرکت در بخش فولاد و تامین مواد اولیه فولادی نظیر فروآلیاژها و cpc (کک نفتی)، گندله، ورق هسته ای و الکترود متمرکز کنیم، تصریح کرد که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد 9 هزارتن منگنز و سیلیکو منگنز از کشورهای کره و هند و 5 هزار تن الکترود نیز در سایزهای مختلف با بهترین کیفیت از چین وارد کشور شود. خدابنده وجود ارتباط مستقیم میان مصرف کننده و تولید کنننده و نیز برخورداری از انبار قوی و محهز به منظور رفع نیاز فوری تولیدکنندگان به مواد اولیه را از جمله ویژگی های شرکت برشمرد.

او واردات 4500 تن انواع فروآلیاژ، 2500 تن الکترود، یک هزارتن cpc و 1500 تن فروسیلیس، صادرات حدود 2500 تن شمش آلومینیوم در سال 94 را نیز از جمله عمده ترین فعالیت های شرکت اعلام کرد.

مدیرعامل یگانه اندیش صنعت به تصمیم این شرکت در ساخت و راه اندازی کارخانه تولید فروسیلیس با توجه به وجود منابع غنی سیلیس در داخل کشور به همراه ساخت نیروگاه 100 مگاواتی CHP گازی را مورد اشاره قرار داد و افزود: امروز تولید ماده اولیه فروسیلیس در داخل دارای پتانسیل صادراتی مناسب و خوبی است و مازاد برق تولیدی هم ضمن تامین نیاز کارخانه فوق در اختیار شبکه سراسری قرار خواهد گرفت.

وی شرکت های فولاد خراسان، ذوب آهن اصفهان، فولاد مبارکه، فولاد ویان، فولاد خزر، فولاد آلیاژی یزد، هرمزگان، کاوه جنوب و … را از جمله عمده ترین مشتریان این شرکت دانست و اضهار امیدواری کرد که علاوه بر فعالیت در خصوص تامین نیاز کارخانجات داخلی به مواد اولیه، در خصوص صادرات سنگ آهن با عیار 67/5 درصد یکی از شرکت های تولیدکننده داخلی (سنگ آهن مرکزی ایران) به چین و واردات خاک روی با هدف تامین خاک مورد نیاز کارخانجات تولید شمش روی نیز فعالیت های مناسبی صورت گیرد.

خدابنده نظارت بر روی کیفیت، بازرسی فراوان با وجود نمایندگان فنی این شرکت و بازرسان مستقیم در کشور دبی و چین، تحویل به موقع، وجود انعطاف در ارایه قیمت های مناسب و تکمیل بودن سبد کالایی، ارایه تضامین به شرکت های داخلی و نبود محدودیت شرکت های خارجی را از جمله ویژگی های خاص این شرکت برشمرد. او از عدم تلاش و بی انگیزگی برخی شرکت های تولیدی در مزکز کشور که عملا تمایلی به صادرات ندارند و فقط به دنبال فروش داخلی علی رغم رکود بازار هستند، انتقاد کرد و خواستار تغییر نگاه آنان به وضعیت فعلی شد و گفت: این شرکت(یگانه اندیش صنعت) آماده است تا محصولات آنان را با همکاری خودشان در بازارهای صادراتی به فروش برساند. مدیرعامل یگانه اندیش صنعت در پایان هم چنین تعرفه فعلی واردات فروآلیاژها (حدود 15درصد) را با توجه به قیمت های داخلی بسیار بالا دانست و خواستار کاهش تعرفه های فوق شد.

 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰